Parkování u letiště Praha – na co pamatovat a jaké jsou vaše možnosti?Ať odlétáte do zahraničí na pár dní či třeba na měsíc, parkování u letiště Praha je záležitostí, kterou zkrátka nějak vyřešit musíte. Pokud taková cesta čeká v dohledné době i vás, nabízíme vám několik tipů, jak učinit otázku parkování co nejméně stresující částí vaší cesty.

 

Není to jen o samotném parkování, na letiště se vypravte především včas

  • Většina leteckých společností nabádá cestující, aby byli u odbavovací přednášky nejméně čtyřicet minut před odletem, ale pokud si chcete ušetřit nervy, vyrazte tak, abyste byli na místě ideálně o hodinu – nebo raději dvě – dříve. Praha je samozřejmě známá častými dopravními zácpami – ačkoliv si v porovnání s řadou dalších evropských měst vede ještě dobře. Plánujte proto vždy s ohledem na to, že se do jedné takové zácpy můžete dostat i vy.
  • Zjistěte si, jestli na vaší trase zrovna neprobíhají práce na silnici. Pokud ano, udělejte si rezervu ještě větší, nebo se zkuste na parkoviště vydat jinou trasou.
  • Zároveň se ujistěte, že se vyznáte na samotném letišti – ještě doma si projděte jeho mapu, zjistěte kde se nachází jednotlivé terminály a brány, abyste následně zbytečně nebloudili.
  • Usnadněte si také pohyb po letišti samotném – pokud víte, že budete tahat kufry, snažte se volit kufry na kolečkách. Alternativou jsou pak letištní zavazadlové vozíky, které jsou konkrétně na pražském letišti k dispozici bezplatně – na řadě jiných letišť si je musíte vypůjčit za peníze.

 

Pokud máte kamarády či dobré známé, parkování na letišti se můžete vyhnout úplně 

Je-li to pro vás možné, nechte se na letiště odvézt a nazpátek zase vyzvednou některým z ochotných kamarádů, známých, či příbuzných. Pokud jste rychlí, nemusíte tímto způsobem řešit parkování vůbec. Letiště Václava Havla totiž nabízí (jednou za 24 hodin) možnost expresního čtvrthodinového stání zdarma před terminály 1 a 2. To je pravděpodobně více než dost na to, abyste vystoupili, vyndali kufry z auta, rozloučili se a vyrazili k odletu, nebo při návratu zase nastoupili a odjeli domů. Pokud časově o něco přetáhnete, vyjde vás na těchto expresních parkovištích stání na 100 korun za 30 minut.

 

Pakliže ale parkování  u letiště musíte řešit sami, můžete volit buď… 

Parkoviště přímo na letišti Praha. Parkovat na parkovištích patřících k samotnému letišti s sebou může nést výhodu fyzické blízkosti terminálů a jistotu "oficiálního" parkování. Dlouhodobá parkovací místa jsou pak z valné většiny krytá – nacházejí se v parkovacích domech, výjimkou jsou pak horní patra. Letiště nabízí i doplňkové služby, jako je například umytí vašeho auta. Značnou nevýhodou letištního parkování jsou nicméně poměrně vysoké ceny a značná vytíženost především v době sezóny. A nedejbože, pokud zaparkujete své auto omylem na jiném parkovišti, než je to určené pro dlouhodobé stání , může vám za krátkou dobu naskákat astronomická pokuta.

Parkovat  lze ale i na některém ze soukromých parkovišť v blízkosti letiště 

Tato možnost nabývá na popularitě zejména z důvodu cenové výhodnosti, ale i pro čím dále větší rozšiřování kvality služeb soukromých poskytovatelů parkování. Ti dnes nabízejí:

  • Rychlou dopravu na letiště a zase zpět, zahrnutou v ceně parkovného
  • Možnosti krytého stání
  • Ostrahu parkoviště kamerami i hlídači
  • Pojištění pro případ poškození vozu

A bezpočet dalších služeb. V závislosti na blízkosti daného parkoviště k letišti i na kvalitě jejich nabídky tak může jít o finančně výhodnější variantu, aniž byste přitom museli obětovat výhody, které nabízí parkování oficiální. Důkladně si proto vždy projděte nabídku jednotlivých parkovacích společností a zvažte, zda není vhodné zvolit jednu z nich!

Jak řešíte otázku parkování u letiště vy, když letíte na dovolenou? Máte rady či tipy, o něž se chcete poradit s ostatními? Dejte vědět v sekci komentářů!

Související Příspěvek

Cesta k výběru dovolené: Byla trnitější, než jsem ... Se svým návrhem jet na dovolenou autem jsem neuspěla. A přitom by třeba takové Chorvatsko nebo Balt, o kterém se píše tady, nemusely být vůbec špatné....
Dámská košile, to je oděvní kousek pro každou příl... Dámské košile nejsou jen pouhou a zcela  samozřejmou součástí formálního oděvu. Moderní košile můžete nosit při těch nejrůznějších společenských příle...
Tak co s autem? Možností k parkování letiště Praha... Manžel mým nápadem parkingu u letiště nadšený nebyl. Z hlediska parkování letiště Praha nabízí podle jeho mínění stejné služby, ne-li lepší, a ce...
Liposukce a cena zákroku - platíte nejen za esteti... Liposukce se stala v posledních desetiletích jedním z nejoblíbenějších estetických chirurgických zákroků na světě, také v souvislosti s tím, jak vzrůs...