Jak pečovat o jizvy po modelaci prsou? A jak dlouho obvykle trvá, než se zcela zahojí? Plastická chirurgie dnes dovede zázraky, ovšem jizvy po modelaci prsou, ty se objeví vždy. Vyhnout se jim alespoň prozatím nedá. Modelace poprsí je však navzdory tomu mimořádně oblíbená. Tento zákrok mnoha ženám pomáhá. Lépe se díky němu cítí, prospívá jejich sebevědomí. 

Co ale s jizvami? Jak o ně správně pečovat, aby byly co nejméně viditelné? A jak dlouho asi tak trvá, než se zcela zahojí? 

 

Plastická chirurgie a jizvy po modelaci prsou 

Plastická chirurgie, zejména to její odvětví, které se věnuje operacím ženského poprsí, má v dnešní době velký význam. Podobné zkrášlující zákroky přinášejí ženám nejenom fyzickou, ale i psychickou pohodu. Zvětšení, zmenšení či pozvednutí prsou může pomoci ženám získat potřebné sebevědomí. Tedy pocit, který je zcela nenahraditelný. A o pocity tu běží především. 

Plastická chirurgie také umožňuje řešit problémy spojené s asymetrií, povislými prsy nebo ztrátou jejich objemu po těhotenství a kojení. Díky moderním technikám a materiálům jsou výsledky čím dál přirozenější a operace bezpečnější. Přesto je vždy důležité mít na paměti, že se nic nemá přehánět a že každý zdravotnický zákrok s sebou nese i nějaká rizika. Například jizvy. Vznik jizev po modelaci prsou je bohužel něčím, čemu se vyhnout nelze. Díky důkladné péči je však možné jejich viditelnost výrazně zmenšit. Většinou dokonce tak, že časem nebudou pouhým okem téměř patrné. 

Zajímá vás jak? Za chvíli se k tomu dostaneme! 

Pokyny lékaře se vyplatí respektovat!

Modelace prsou je estetický zákrok, který činí ženy půvabnějšími a může tedy významnou měrou přispět k tomu, že se lépe cítí. Vzroste jim sebevědomí, zlepší se jejich celková pohoda. Dámy a dívky, které se rozhodly tuto proměnu svého vzhledu podstoupit, by vám to jistě potvrdily. A určitě by vám také vysvětlily, jak důležité je respektovat pokyny lékaře. Pokyny týkající se následné péče. Žádný chirurgický výkon se totiž bez pooperační péče neobejde. Modelace poprsí není samozřejmě výjimkou. Pokud se má vše dokonale zahojit, a to bez zbytečně viditelných jizev, je nutné pro to udělat maximum.

Po operaci je zkrátka nezbytné dodržovat rady a doporučení lékaře. Je třeba pečovat o rány a pravidelně navštěvovat ordinaci. Kvalitní péče po modelaci prsou je pro dosažení optimálních výsledků a pro minimalizaci rizika komplikací naprosto zásadní.

 

Jak lze urychlit hojení?

Některé ženy se bez operace poprsí obejdou. Příroda už to tak prostě zařídila. Vy chcete nová prsa? Ta ovšem vyžadují nějakou tu péči. Máte-li být s výsledkem operace spokojena, jinak to zkrátka nejde. Důkladná péče o jizvy je klíčem k minimalizaci jejich viditelnosti a k rychlejšímu hojení. Kromě toho, co vám doporučí lékař, existuje několik dalších věcí, které je rozumné udělat či dodržovat, abyste dosáhla co nejlepšího a nejrychlejšího zhojení. Tady jsou:

  • Používejte silikonový gel nebo náplasti: silikonové produkty přispívají k elasticitě kůže a mohou pomoci snížit viditelnost jizev. Lze je aplikovat podle pokynů vašeho lékaře.
  • Zachovávejte správnou hygienu: udržujte jizvy vždy čisté a suché. Pravidelně si myjte ruce a používejte jemné mýdlo pokaždé, když se chystáte o jizvy pečovat!
  • Chraňte jizvy před škodlivým vlivem slunečního záření: protože sluneční paprsky mohou způsobit, že jizvy budou nakonec viditelnější. Používání ochranného faktoru nebo zakrývání jizev (prsou) oděvem je proto rozhodně důležité.

 

Jak dlouho to celé potrvá? 

Hojení jizev po modelaci prsou je poměrně dlouhodobý proces. To je třeba si přiznat. Proces, který se může protáhnout na několik měsíců. Je však důležité si tím projít, protože špatně zhojená jizva vás může časem potrápit

Průběh i délka hojení se ale často liší a jsou závislé na několika faktorech. Ve hře je například genetika, konkrétní typ jizvy nebo složitost celého chirurgického zákroku. A dál? Opět se dostáváme k významu pooperační péče. To, jak se o jizvy staráte, má pro délku hojení obrovský význam. Nejde tedy jen o co nejmenší viditelnost, ale také o zkrácení času potřebného ke zhojení pooperačních jizev. Pravidelné kontroly a vhodné léčebné postupy vám každopádně pomohou celý proces urychlit. Někdy dokonce výrazně!

První týdny

V prvních týdnech po operaci vás zřejmě potrápí otok a nějaké ty modřiny, což je ale zcela běžné. Lékař vám může předepsat léky na zmírnění bolesti a potlačení otoku. Speciální obvazy nebo podprsenky vám s hojením ran určitě pomohou. Přispívají totiž k udržení jizev v optimálním prostředí. Tato opatření jsou důležitá pro co nejlepší estetický výsledek operace a přispívají k rychlejšímu a lepšímu hojení ran. Nezapomeňte vše pravidelně konzultovat se svým lékařem, aby se ujistil, že vaše zotavení probíhá správně a bez komplikací. Obzvláště v prvních týdnech po zákroku je to důležité!

Následující měsíce

Postupem času se jizvy budou měnit. Pokud budete dělat vše správně, tak samozřejmě k lepšímu. Během prvních šesti týdnů až tří měsíců mohou být sice stále dosti viditelné a mohou také ztmavnout. Poté by však měly postupně zesvětlat. A tak to má být. Celkové hojení jizev po modelaci prsou může trvat třeba i půl roku. Nakonec se ale vše velmi dobře zahojí, a to díky stále šetrnějším praktikám estetické medicíny a rovněž s přispěním následné péče, kterou svým prsům po operaci dopřejete. 

Moderní estetická medicína dnes klade důraz na minimálně invazivní metody a vysokou kvalitu používaných materiálů, což pomáhá významně snižovat rizika a zkracuje to také dobu zotavování. Každá žena si tak může svůj vylepšený vzhled užít podstatně dřív než bývalo kdysi běžné. Je to mimochodem skvělý příklad toho, jak pokrok v medicíně pozitivně ovlivňuje naše životy. Nemyslíte?

 

Jizvy zmizí - chce to jen trpělivost

Chcete si nechat upravt poprsí, ale bojíte se komplikací? Máte obavy třeba právě z jizev, které by vám po zákroku zůstaly? Vaše obavy jsou zbytečné. Chce to jen trochu správné péče a o něco větší porci trpělivosti. A za pár měsíců nebudou jizvy na první pohled patrné!

Hezčí poprsí a vyšší sebevědomí vám za trochu starostí určitě stojí. 

Související Příspěvek

Tak co s autem? Možností k parkování letiště Praha... Manžel mým nápadem parkingu u letiště nadšený nebyl. Z hlediska parkování letiště Praha nabízí podle jeho mínění stejné služby, ne-li lepší, a ce...
Modelace prsou po porodu aneb jak správně pečovat ... Toužíte po obnově vašich prsou do takové podoby, jakou měly před dětmi? Otázku jak zpevnit prsa řeší modelace prsou po porodu. Výsledek takové procedu...
Letíme letadlem, ale co s autem? Parkování u letiš... To, co mě – mimo mého strachu – odrazovalo od cestování letadlem, bylo parkování u letiště. Jak to vyřešit, abychom se nemuseli o auto bát, a dokázali...
Uvidíme letiště? Aneb rozhodujeme o letní dovolené... Naše pětičlenná rodina je zvyklá trávit čas pospolu. Přes týden, pravda, volného času moc nemáme, o to víc se snažíme využít víkendů a prázdnin. Máme ...